piątek, 19 lipca 2013

148. Part I. Inspiracja..

...bywa potężną motywacją do działania :) początkowo chciałam umieścić wszystko w jednym poście, ale taki wpis miałby, tak na moje oko, długość jednego kilometra :) dlatego tę notkę postanowiłam podzielić na dwie części - pierwsza z nich to wstęp i próba pokazania Wam, czym się inspirowałam i w jaki sposób, druga część, którą opublikuję jutro, będzie prezentacją efektów moich zmagań z narzuconym przez samą siebie wyzwaniem ;)

Przez ostatnie kilka tygodni moją przeogromną inspiracją jest Mela Koteluk, artystka niezwykła i nie bojąca się tworzyć czegoś "swojego", co wiąże się oczywiście z posiadaniem węższego grona odbiorców niż w przypadku śpiewania tzw. "muzyki dla mas"... i ja ją za to podziwiam, a za całą jej twórczość absolutnie uwielbiam :) kto jej nie zna, dzisiaj będzie miał okazję poznać :)

Przede wszystkim postanowiłam się zainspirować muzyką Meli ;) myślę, że mogę Wam już zdradzić, że projekt, o którym wspominałam wcześniej, to taki harmonijkowy mini album, przypominający trochę parawan. W tym albumie wykorzystałam m.in. teksty piosenek Meli... kto nie boi się odkrywać, zapraszam do przesłuchania tych kawałków:

"Spadochron"

"Wolna"

Ale na tym nie koniec :) bardzo spodobały mi się również zdjęcia Meli - te kolorowe reflektory i piórka w roli rekwizytów ;) dlatego postanowiłam zrobić sobie małą sesję specjalnie na potrzeby mini albumu - w tle rozłożyłam prześcieradło, aparat ustawiłam na statywie, nieco inny make-up, piórka w postaci kolczyków, a kolorowe reflektory zastąpił mi photoshop :) efekty poniżej :)

Mela :

Klik
Klik
Klik
Klik

...i ja :) :

A jutro zapraszam na część drugą, czyli odsłonę albumu :)

4 komentarze:

 1. Świetny post! Mela ma śliczny głos, ale jakoś zbyt popowo, mimo wszystko, dla mnie i nie słucham. Rewelacyjnie zainspirowałaś się zdjęciami - bardzo fajnie wyglądają Twoje :) - czekam na ciąg dalszy!

  OdpowiedzUsuń
 2. jakie piękne zdjęcia Ci wyszły :D bardzo w klimacie Meli :D nie mogę się doczekać albumu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna ta inspirowana sesja :)
  No i lubię "Wolna".

  OdpowiedzUsuń

po prostu dziękuję :) za miłe słowa, za czas poświęcony na odwiedziny....